• 21 Haziran 2020
  • Portal
  • 0

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Başkan yardımcısı Mehmet Altıparmak Türkiye Libya ilişkileri değerlendirdi;
Mehmet Altıparmak Türkiye ile Libya arasında ki çok güçlü ekonomik ve ticari ilişkilerimiz in olduğuna dikkat çekti. Mehmet Altıparmak Libya da işgalci general Halife Hafter tarafından sürdürülen işgalci tutum Libya da beklenen huzur ve istikrar ortamının gelmesini zorlaştırdı dedi. Mehmet Altıparmak Libya nın Uluslararası toplum tarafından tanınan ve kabul edilen meşru Hükümeti Libya ulusal Mutabakat Hükümeti UMH Başbakanı Fayiz Mustafa Es Serrac ile Türkiye arasında yapılan görüşmeler Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin işgalci general Halife Hafter karşısında Libya ulusal Mutabakat Hükümetini desteklemesi Türkiye Libya ilişkilerimizi güçlendirdi dedi.
Mehmet Altıparmak SANKON yönetim kurulu olarak inanıyor uz ki en kısa zamanda Libya devletinde beklenen huzur ve barış ortamı sağlanacak tir Mehmet Altıparmak SANKON yönetim kurulu olarak Libya nin iç savaş sonrası yeniden yapılanmasında SANKON üyesi Şirketlerimizle özellikle inşaat, altyapi, üstyapi, enerji, teknoloji, ithalat ihracat alanlarında çok sayıda şirketimizle görev yapmaya hazırız dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir