• 18 Kasım 2019
  • Portal
  • 0

Türkiye’nin en Büyük Uluslararası Ekonomik,Sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) geçtiğimiz Ağustos ayında olağanüstü Genel Kurula giderek yeni liderini seçti. SANKON CEO’su ve İcraa Kurulu Başkanı Ferudun Cevahiroğlu yurtiçi ve yurtdışı temsilcilikler ve delegerin oylarının tamamını alarak Ferudun Cevahiroğlu SANKON’un yeni Genel Başkanı seçildi. Genç iş adamı Uluslararası Girişimci Ferudun Cevahiroğlu’nu Dünya Devletleri Afrika,Arap,Balkan ve Avrupa Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliklerinin tamamı kutladı.Genç İş Adamı SANKON Genel Başkanı heyetiyle birlikte Büyükelçiliklere teşekkür ziyaretlerine başladı.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu ilk olarak kendisininde eğitim gördüğü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine yaptı. Başkan Cevahiroğlu K.K.T.C Ankara Büyükelçiliğinde Büyükelçi Sayın Kemal Köprülü ile yapmış olduğu görüşmesinde “SANKON yeni yönetim kurulu olarak Türkiye ile K.K.T.C arasında ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
SANKON Genel Başkanı Cevahiroğlu “SANKON yönetim kurulu olarak K.K.T.C’nin Uluslararası toplum ve Dünya devletleri tarafından tanınması için yapmış olduğum uluslararası çalışmalara devam edeceğiz” dedi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Kemal Köprülü kabulde yapmış olduğu konuşmasında ” öncelikle SANKON gibi Türkiye’nin en önemli Uluslararası Ekonomik Sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Kurulda Genel Başkanliğa seçilmenizden dolayı sizi ve yönetim kurulunuzu kutlarım” dedi. Büyükelçi Sayın Kemal Köprülü Görüşmede “Türkiye ile K.K.T.C’nin arasında Ekonomik ve Ticari ilişkilerimiz her geçen gün güçlenmektedir “dedi.
K.K.T.C Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleşen görüşmede
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroglu’nun sektör danışmanlarıda hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir