• 23 Ocak 2020
  • Portal
  • 0

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu ve heyeti, İtalya Devleti Ankara Büyükelçiliğine bir ziyaret gerçekleştirdi.
Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, İtalya Devleti Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğu ziyarette, İtalya Devleti Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ofisi Müdürü Sayın Lulgi Gentile, Ticaret Müsteşari ve Diplomatları tarafından kabul edildi. Ferudun Cevahiroglu kabulde yapmış olduğu konuşmasında, öncelikle Türkiye ile İtalya arasındaki Ekonomik, Ticari, İthalat ve İhracat ilişkilerimize değinerek “her iki ülke arasındaki ilişkilerimiz her alanda üst düzeydedir” dedi. SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu,” Türkiye ile İtalya arasındaki Ekonomik ilişkilerimizi güçlendirmek amacıyla, Italya Devleti Ankara Büyükelçiliği ile işbirliği içerisinde çalışma lar yapmaya hazırız” dedi.
İtalya Devleti Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ofisi Müdürü sayın Lulgi Gentile, kabulde yapmış olduğu konuşmasınında “öncelike Büyükelçiligimize yapmış olduğunuz ziyaret için, çok teşekkür ederim” dedi. Lulgi Gentile görüşmede “Türkiye ile İtalya ilişkilerimiz çok iyi durumda. İtalya; Türkiye`nin stratejik ortağıdır” dedi. Lulgi Gentile, “Türkiye ile İtalya arasında ki ilişkilerimizi güçlendirmek için, SANKON kuruluşu ile birlikte işbirliği yapmaya çalışmaya hazırız” dedi. SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun İtalya Devleti Ankara Büyükelçiliği ne yapmış olduğu ziyarette Genel Başkanın sektör danışmanları da hazır bulundu.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir