• 19 Aralık 2019
  • Portal
  • 0

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne ziyaret gerçekleştirdi.
Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu Genel Başkanı; Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde Büyükelçi Kubaniçbek Ömüraliev tarafından kabul edildi.
Ferudun Cevahiroğlu kabulde yapmış olduğu konuşmasında “Türkiye ile Kırgızistan” arasında ki ekonomik ticari kültürel ve siyasal ilişkilere değinerek “her iki Ülke arasında ki ilişkilerimiz en üst düzey seviyededir” dedi. Başkan Cevahiroğlu devamında “Türk şirketleri olarak,Türkiye ile Kırgızistan arasında ki ekonomik ve ticari ilişkilere çok önem veriyor ve ilişkilerimizin güçlenmesi için SANKON kuruluşu olarak girişimler de bulunmaya hazırız” dedi.
Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubaniçbek Ömüraliev; Ferudun Cevahiroğlunu kabulünde yapmış olduğu konuşmasında “öncelikle SANKON heyeti olarak Büyükelçiliğimize yapmiş olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim” dedi. Büyükelçi Kubaniçbek Ömüraliev “Türk halkı ve Kırgız halkı kardeş halklardır. Türkiye ile Kırgızistan Dost ve Müttefik devletlerdir”dedi. Büyükelçi Kubaniçbek Ömüraliev “İnanıyorum ki SANKON gibi Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşlarının girişimleri ile Turkiye-Kırgızistan ilişkilerimiz dahada güçlenecektir” dedi.
Ferudun Cevahiroğlu’nun Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde danışmanları asistanları iş adamları hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir