• 22 Aralık 2019
  • Portal
  • 0

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu,Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine ziyaret gerçekleştirdi.
Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu; Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine ziyaretinde, Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı ve diplomatlar tarafından kabul edildi.Ferudun Cevahiroğlu kabulde yapmış olduğu konuşmasında Azerbaycan ile Türkiye arasında ekonomik,ticari,ithalat,ihracat,kültürel ve siyasal ilişkilere değinerek “Biz,sizinle tek millet, iki devletiz” dedi.Feridun Cevahiroğlu devamında “Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerimiz; en üst düzey dedir ve bundan sonra da bu şekilde devam edecektir. SANKON yönetim kurulu olarak her iki ülke arasındaki ilişkilerimizin güçlenmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.
Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı Ceyhun Halilov kabulde yapmış olduğu konuşmasında “öncelike Büyükelçiligimize yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederiz” dedi.Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı Ceyhun Halilov “Türkiye ve Azerbaycan tarihten bu yana Dost ve Müttefik devletlerdir ve her iki halk kardeştir” dedi. Müsteşar Ceyhun Halilov “her iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerimizi daha da güçlenmesi için çalışmalar yapmaya hazırız” dedi. Büyükelçilikte yapılan görüşmede Ferudun Cevahiroğlu’nun danışmanları da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir