• 6 Şubat 2020
  • Portal
  • 0

Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Letonya Devleti Ankara Büyükelçiliğine ziyaret yaparak Türkiye ile Letonya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler hakkında fikir alışverişinde bulundu.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun Letonya Devleti Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğu ziyarette Büyükelçi Peteris Elferts tarafından kabul edildi Ferudun Cevahiroğlu kabulde yapmış olduğu konuşmasında Türkiye ile Letonya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere değinerek ‘ SANKON yönetim kurulu olarak Türkiye ile Letonya arasındaki ilişkilerimize katkı sağlamaya hazırız’ dedi.Ferudun Cevahiroğlu görüşmede Türkiye ile Letonya arasında ki köklü ilişkilere değinerek  ‘ Her iki ülke tarihten bu yana dost ve müttefik devletlerdir’ dedi.
Letonya Devleti Ankara Büyükelçisi Peteris Elferts kabulde yapmış olduğu konuşmasında ‘Öncelikle SANKON Genel Başkanlığına seçilmenizden dolayı sizi kutlarım ‘dedi. Büyükelçi Peteris Elferts kabulde yapmış olduğu konuşmasında her iki ülkenin ithalat ihracat ve ticari hacimleri hakkında SANKON heyetini bilgilendirdi. Büyükelçi Peteris Elferts ‘ SANKON gibi güçlü kuruluşların girişimleri ile Türkiye ile Letonya arasında ki ilişkilerimizin daha da güçleneceğine inanıyorum ‘dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir