• 5 Şubat 2020
  • Portal
  • 0

Bangladeş Devleti Ankara Büyükelçisi M.Allama Siddiki ve diplomatları Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari Konfederasyonu (SANKON) Genel Merkezini ziyaret ederek çok sayıda iş adamlari ve iş kadınları ile Türkiye – Bangladeş arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Bangladeş Devleti Ankara Büyükelçisi Sayın M.Allama Siddiki SANKON Genel Merkezine yapmış olduğu ziyarette SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu tarafından karşılandı.
Ferudun Cevahiroğlu, Bangladeş Devleti Ankara Büyükelçisi M.Allama Siddiki beyefendiye ‘SANKON Genel Merkezine yapmış olduğu ziyaret için çok teşekkür ederim ‘dedi.Ferudun Cevahiroğlu, Büyükelçi M.Allama Siddiki’ye SANKON kuruluşunun ulusal ve uluslararası çalışmaları hakkında bilgiler vererek ‘Türk şirketleri ile Bangladeş Devlet şirketleri SANKON girişimleriyle işbirliği yapmaya hazırdır ‘dedi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu ‘SANKON yönetim kurulu olarak Türkiye ile Bangladeş arasındaki ekonomik, ticari, kültürel ve siyasal ilişkilere büyük önem veriyoruz’ dedi.
Bangladeş Devleti Ankara Büyükelçisi Sayın M.Allama Siddiki SANKON Genel Merkezine yapmış olduğu ziyarette Türkiye ile Bangladeş arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere değinerek ‘Her iki ülke arasındaki ilişkilerimiz güçlüdür’ dedi .
Büyükelçi M.Allama Siddiki’ Türk şirketlerine Bangladeş Devletinin kapıları sonuna kadar açıktır’ dedi.Büyükelçi M.Allama Siddiki SANKON Genel Merkezinde çok sayıda iş kadınları ve adamlarına Bangladeş ekonomisi ve yatırım olanakları hakkında bilgiler verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir