• 23 Mayıs 2023
  • Portal
  • 0

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu, (SANKON) Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, önümüzdeki günlerde Türk-Arap Ekonomik İşbirliği Toplantısı Ankara’da yapılacak açıklaması yapıldı.

SANKON Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Hilal Amil, yapmış olduğu yazılı açıklamasında; “önümüzdeki günlerde SANKON ve Arap Devletleri Ankara Büyükelçilikleri işbirliği ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin de destek ve katkılarıyla, Türk-Arap Ekonomik İşbirliği Toplantısı Ankara’da yapılacaktır.” dedi.

Hilâl Amil, açıklamasında, Ankara’ da yapılacak olan Türk-Arap Ekonomik İşbirliği Toplantısı’na değişik sektörlerde faaliyet gösteren yüzlerce Türk ve Arap şirketlerin katılım sağlayacağını belirterek, konferansta çok fazla sayıda şirket, ticari işbirliği yapacaktır. Konferansın Türkiye ile Arap Devletleri arasında ekonomik, ticari, ithalat ve ihracat ilişkilerimize büyük katkılar sağlayacağına olan inancımız tamdır. Gerekli tüm hazırlıklar tamamlanmıştır.” dedi.

SANKON Dış ilişkiler Kurulu Başkanı Hilal Amil, açıklamasında; “SANKON ve Arap Devletleri Ankara Büyükelçilikleri işbirliği ile yapılacak olan, Türk-Arap Ekonomik İşbirliği Toplantısı’na Arap Devletleri’nin tamamından şirketlerin katılım sağlamasını bekliyoruz.” dedi.

Hilâl Amil, açıklamasında; “SANKON Genel Başkanı iş adamı Ferudun Cevahiroğlu, Ankara’da yapılacak olan, Türk- Arap Ekonomik İşbirliği Toplantısı sonrası, Türkiye ile Arap Devletleri arasında ekonomik ve ticari ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin programı ile Arap Devletleri’ne ziyaretler gerçekleştirilecektir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir