• 30 Mart 2023
  • Portal
  • 0

Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti’nin başkenti Addis Ababa’da, 26-28 Nisan tarihinde yüzlerce şirketin katılımıyla; “Etiyopya cazip yatırımlar fırsatlar ülkesi” başlığıyla düzenlenecek iş forumu konferansı, Etiyopya Yatırım Kurulu’nun organizasyonu ile yapılacak.

“Etiyopya cazip yatırımlar fırsatlar ülkesi” iş forumu konferansı, her yıl düzenli olarak Etiyopya Yatırım Kurulu organizasyonu ile yapılıyor ve bu iş forumuna çok sayıda Etiyopya şirketi katılım sağlarken, dünya devletlerinden de yüzlerce şirket katılım sağlıyor. Doğu Afrika’nın en önemli ülkelerinden birisi olan Etiyopya’nın yatırım fırsatları katılımcı şirketler ve hükümet yetkilileri tarafından tartışılacak. Etiyopya Devleti’nin hükümet yetkilileri de bu iş forumuna en üst düzeyde katılım sağlıyorlar. Afrika ülkelerinde yapılan en önemli iş forumlarından birisi olma özelliğine sahip bir organizasyon olarak biliniyor.

Etiyopya Devleti Ankara Büyükelçiliği 26/28 tarihinde başkentleri Addis Ababa’da yapılacak olan “cazip yatırımlar fırsatlar ülkesi iş forumu’nun” resmi davetiyesini ve proğram bilgilerinin Etiyopya Devleti Ankara Büyükelçisi sayın Adem Mohammed Mahmud’un imzasıyla Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Merkezi ne bildirildiği açıklandı.

SANKON Dış ilişkiler Kurulu Başkanı Hilal Amil, yapmış olduğu yazılı açıklamasında; Etiyopya Devleti’nin başkenti Addis Ababa şehrinde yapılacak olan “cazip yatırımlar fırsatlar ülkesi iş forumu’nun” davetiyesi ve program bilgileri Etiyopya Devleti Ankara Büyükelçiliği’nden SANKON Genel Merkezi’ne bildirildi ve bu davetiyeyi büyük bir memmuniyetle karşılıyoruz. SANKON Genel Merkezi bu iş forumu konferansı davetiyesini ve proğram bilgilerini üye şirketleriyle paylaşacaktır dedi ve en kısa zamanda katılım sağlayacak şirketlerimizin listesi SANKON Genel Merkezi tarafından Etiyopya Devleti Ankara Büyükelçiliği’ne bildirilecektir dedi.

Hilal Amil, yapmış olduğu yazılı açıklamasında; SANKON kuruluşu üye şirketleriyle Etiyopya Devleti’nde yapılacak olan bu iş forumu konferansında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecektir dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir