• 18 Kasım 2019
  • Portal
  • 0

Türkiye’nin En Büyük Uluslararası, Ekonomik ,Sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Sanayici İş Kadınları ve İs Adamlari Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan lığına seçilen Ferudun Cevahiroglu; Büyükelçi görüşmelerine Sırbistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğu ziyaretle devam etti.
Ferudun Cevahiroglu, SANKON Genel Başkanı sıfatıyla Sırbistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ne yapmış olduğu ziyarette Sırbistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Zoran Markovic tarafından kabul edildi. Başkan Cevahiroglu burada yapmış olduğu konuşmasında Türkiye iĺe Sırbistan arasında ekonomik ve ticari ilişkilere değinerek “SANKON yeni yönetim kurulu olarak iki Ülke arasında ki Ekonomik,İthalat ve İhracat ilişkilerimizi güçlendirmek için ne gerekiyor sa yapmaya hazırız” dedi.
Sirbistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Zaron Markovic, kabulde yapmış olduğu konuşmasında “öncelike SANKON Genel Başkanı sıfatıyla Büyükelçiliğimize yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim” dedi. Büyükelçi Zaron Markovic görüşmede “Türkiye ile Sirbistan arasındaki Ekonomik,Ticari,İthalat ve İhracat ilişkilerimize değinerek ilişkilerimiz her alanda güçlen dirmek için gayret göster meliyiz inanıyorum ki SANKON ilişkiler imize sizin liderliğiniz ve önderliginizde katkı sağlayacaktır” dedi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroglu’nun Sırbistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğu ziyarette sektör danışmanları da hazır bulundu.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir