• 29 Kasım 2019
  • Portal
  • 0


 
Sanayici İş Kadınları ve İş Adamlari konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroglu , Burkina Faso Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ne ziyaret gerçekleştirdi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroglu; Burkina Faso Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğu ziyarette Büyükelçilik birinci müsteşarı Issa Boro tarafından kabul edildi. Ferudun Cevahiroglu kabulde yapmış olduğu konuşmasında ; Türkiye ile Burkina Faso arasındaki Ekonomik,Ticari, İthalat ve ihracat ilişkilerimizi değerlendirdi. Cevahiroglu konuşmasında “SANKON yönetim kurulu olarak Turkiye ile Burkina Faso arasındaki ilişkilerimizi çok önemsiyoruz ve 2017 yılında SANKON yönetim kurulu olarak Burkina Faso Cumhuriyetine bir ziyâret gerçekleştirdik. Burkina Faso iş dünyasıyla iş birliği protokolleri yaptık” dedi. Ferudun Cevahiroglu “SANKON ;Türkiye ile Burkina Faso arasındaki ekonomik çalışmalar yapmaya bundan sonra da büyük bir kararlılıkla devam edecektir” dedi
Burkina Faso Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği birinci müsteşari Issa Boro beyefendi; yapmış olduğu konuşmasında “öncelike SANKON Genel Başkanı sıfatıyla Büyükelçiliğimize yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim” dedi. Birinci müsteşar Issa Boro ” Burkina Faso Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği olarak SANKON kuruluşunun ülkemizde ve Afrika kıtasında bulunan devletlerde ki çalışmalarını biliyor ve destekliyoruz” dedi.
Birinci müsteşar Issa Boro; SANKON heyetine Burkina Faso Cumhuriyeti yatırım olanaklarından bahsederek Türk şirketlerinin Burkina Faso Cumhuriyetine yatırım yapmalarında büyük memmuniyet duyacaklarını ifade ederek “tekrar ziyaretiniz için teşekkür ederim” dedi. Büyükelçilikte yapılan görüşmede ticaret müsteşari ve diplomatlar da hazır bulundu.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroglu’nun Burkina Faso Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ne yapmış olduğu ziyarette Genel Başkanın sektör danışmanları da hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir