• 5 Aralık 2019
  • Portal
  • 0


Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Büyükelçi ziyaretlerine Filistin Devleti Ankara Büyükelçiliği ile devam etti.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Filistin Devleti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde, Büyükelçi Dr Faed Mustafa tarafından kabul edildi. Ferudun Cevahiroğlu kabulde yapmış olduğu konuşmasında “SANKON kuruluşu olarak Filistin Devletinin bağımsızlık mücadelesini destekleyen konferanslar yapmaya büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz” dedi. Ferudun Cevahiroğlu “SANKON kuruluşu olarak Filistin Devletinin ekonomik olarakta kalkınmasına katkı sağlayan çalışmalar yapacağız” dedi. Ferudun Cevahiroglu 2020 yılının ilk ziyaretini Filistin Devletine yapacağını bildirdi.
Filistin Devleti Ankara Büyükelçisi Dr Faed Mustafa kabulde yapmış olduğu konuşmasında “öncelike Büyükelçiliğimize yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim.SANKON’un her yıl Arap Birliği Ankara Büyükelçiliği, Filistin Devleti Ankara Büyükelçiliği, Ürdün Haşimi Krallığı Ankara Büyükelçiliği iş birliği ile Filistin Devlet Başkanliği ve Ürdün Haşimi Krallığı himayelerinde Türk Hükümetininde destek ve katkıları ile yapılan uluslararası toplumun da katılımıyla yapmış olduğu ve Ortadoğu Barış Zirvesi Konferanslarını Filistin Devleti olarak büyük bir memmuniyetle karşılıyoruz” dedi. Büyükelçi Dr Faed Mustafa kabulde yapmış olduğu konuşmasında Türkiye ile Filistin arasında var olan köklü ve derin ilişkilerede değinerek “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Halkı tarihte her zaman Filistin Devleti’nin ve Halkının yanında olmuştur” dedi. Büyükelçi Dr Faed Mustafa “Türk halkı ve Filistin Halkı kardeş Halklardır” dedi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Filistin Devleti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde danışmanlar kabulde hazır bulundular.
.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir