• 12 Aralık 2019
  • Portal
  • 0


Sanayici İş Kadınları ve Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu; Büyükelçi ziyaretlerine Ada Devleti Malta Adası Ankara Büyükelçiliği ziyareti ile devam etti
Türkiyenin en önemli Uluslararası,Ekonomik,Sivil Toplum kuruluşlarında birisi olan Sanayici İş Kadınları ve Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu,Malta Devleti Ankara Büyükelçiliği ziyaretinde Büyükelçi Carmel Vassallo tarafından kabul edildi.Genç iş adamı,Uluslararası Girişimci Ferudun Cevahiroğlu kabulde yapmış olduğu konuşmasında “Türkiye ile Malta ekonomik ve ticari ilişkilere” değinerek” SANKON iki devlet arasındaki Ekonomik ilişkilerimizi güçlendirmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır” dedi. Ferudun Cevahiroğlu; önümüzdeki yıl “Türk şirketleri temsilcileri ile Malta devletine bir ziyaret gerçekleştirmek istediğini” söyledi. Malta devleti Ankara Büyükelçisi Sayın Carmel Vassallo beyefendi “kabulde yapmış olduğu konuşmasında öncelikle Malta devleti Ankara Büyükelçiliğine yapmış olduğunuz ziyaret için çok teşekkür ederim” dedi. Büyükelçi Carmel Vassallo devamında “SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’na Türkiye ile Malta arasında ekonomik ticari ithalat ve ihracat ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla Malta devleti ne yapacağınız ziyaret bizim için çok önemlidir” dedi.Büyükelçi Carmel Vassallo “Malta ile Türkiye ilişkilerimiz iyi ve güçlüdür. Malta aynı zamanda bir Avrupa Devleti ve Avrupa Birliği üyesidir. Tükiye’nin Avrupa Birliği sürecini desteklemektedir” dedi. Büyükelçi Carmel Vassallo toplantıda Malta yatırım olanakları hakkında SANKON heyetini bilgilendirdi.
SANKON Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun Malta devleti Ankara Büyükelçiliği ne yapmış olduğu ziyarette danışmanları hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir